Продажа квартиры или дома – сколько платить налоговНасамперед, зазначимо, за яких умов не сплачується дохід від продажу (обміну) житлового будинку, квартири (їх частини), кімнати тощо: якщо продаж не частіше 1 разу на календарний рік (з 1 січня по 31 грудня) та за умови перебування такого майна у власності продавця більше трьох років.

Це означає, що для того, щоб уникнути зайвого оподаткування, недостатньо лише здійснювати продаж будинку чи квартири не частіше одного разу на рік, а ще необхідно, щоб з моменту придбання такого майна і до моменту продажу минуло не менше трьох років.

Винятком є лише спадкове майно, яке можна без сплати податку з доходів продати незалежно від строку володіння ним (пп.172.1 ст.172 Податкового кодексу).

В інших випадках при продажу власником нерухомості більше одного разу на рік або нерухомості, якою він володіє менше 3-х років, сплачується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовий збір за ставкою 1,5%.

Сума податку визначається та сплачується самостійно власником нерухомості через банківські установи до нотаріального посвідчення договору купівлі - продажу.
Крім того, такий дохід від продажу відображається ним у податковій декларації про майновий стан і доходи.

Більш детальніше в листі ДФС України від 10.03.2016 №2520/О/99-99-17-03-03-14 за електронним посиланням: sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/67160.html

1 комментарий:

 1. Про охрану Вашего жилища (инф. на 22 дек 2016)
  Может и выгодно поручать госохране?
  --------------------------
  Департамент полиции охраны: минимальная цена за охрану дома для граждан составляет 200 гривен в месяц.

  Цена зависит от наличия линий контроля. Чаще всего устанавливаются две линии контроля, то есть устанавливается прибор и два датчика.
  Один на двери и один на движение. Установка такой охраны обойдется в 4 500 гривен.
  Ежемесячная стоимость – от 200 гривен.
  При этом, стоимость охраны дома в Киевской области составляет от 230 гривен в месяц.
  Полиция охраны обеспечивает охрану более 185 тысяч домовладений граждан и 123 тысяч других объектов.

  ОтветитьУдалить