Где прочитать, как вести себя с полицией. Ваши права


Вот тут полный справочник (на укр. языке), практически на все случаи, которые могут возникнуть.

http://policeundercontrol.org/


Просмотр рекламы на сайте - Ваша СПРАВЕДЛИВАЯ БлагоДарность ))


Всего 17 разделов консультаций.

Вот первая часть (теоретическая) из него:

Що таке поліція?

Національна поліція в Україні – це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку (ст. 1 Закону України «Про Національну поліцію»).

У своїй діяльності поліція керується виключно законодавством України (ст. 19 Конституції України), відповідно – всі її дії чітко регламентовані нормативно-правовими актами (так званий спеціально-дозвільний тип правового регулювання у теорії права).

Це єдина система органів, що входить до структури Міністерства внутрішніх справ, виконує адміністративну, профілактичну, оперативно-розшукову, кримінальну процесуальну, виконавчу та охоронну (на договірних засадах) функції.

Вона складається з підрозділів: кримінальної поліції, патрульної поліції, органів досудового розслідування, поліції охорони, спеціальної поліції, поліції особливого призначення.


Де можна зустрітись із працівником поліції?

Органи внутрішніх справ мають розгалужену систему із великою кількістю різних служб, департаментів, управлінь, центрів і т.д. Серед існуючих підрозділів поліції безпосередньо у контакт із людьми вступають:

кримінальна поліція;

патрульна поліція;

поліція охорони.

Працівників кримінальної поліції рідко можна побачити у формі, так як вони частіше працюють у цивільному одязі і займаються розслідуваннями кримінальних правопорушень, затриманням небезпечних злочинців тощо (наприклад, оперативні працівники поліції).

Патрульна поліція виконує функції з підтримання громадського порядку і забезпечення безпеки на вулицях міст і на дорогах, а також профілактику злочинів шляхом патрулюваня (пішки або автомобілем). Сюди ж відноситься дорожня поліція (раніше – ДАІ), яка займається профілактикою ДТП і допомогою людям.

Окремо існує служба дільничних інспекторів поліції, що проводить контрольні перевірки, індивідуально-профілактичну роботу з особами, схильними до скоєння правопорушень, бере участь у розкритті злочинів тощо.

Дільничний інспектор – це людина, до якої можна звертатись із питаннями, пов’язаними з особистою безпекою – соромитися цього не треба.

Працівники поліції охорони здійснюють захист об’єктів (наприклад квартир), інкасацію та перевезення грошових коштів, забезпечують безпеку фізичних осіб, охорону вантажів тощо. Зазвичай вони не вступають у контакт із громадянами, але крім основних обов’язків, згідно із Законом України «Про Національну поліцію», повинні запобігати правопорушенням та припиняти їх у місцях несення служби.

Перераховані служби є основними та визначеними на рівні Закону.
У подальшому нова поліція буде створювати підрозділи та нові служби, утворюючи структуру органів поліції.Комментариев нет:

Отправить комментарий