Житель Украины выиграл в Европейском суде (2016): о несоответствии пенсии прожиточному минимуму


Посмотреть большой перечень исков и круг вопросов по которым идут процессы в Европейском Суде, можно здесь

РІШЕННЯ ЩОДО УКРАЇНИ, ВИНЕСЕНІ ЄВРОПЕЙСЬКИМ СУДОМ З ПРАВ ЛЮДИНИ

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі "Петриченко проти України", визнавши порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з тим, що у цій справі національні суди не розглянули доводи заявника з прямим посиланням на статтю 46 Конституції України про те, що розмір його пенсії був нижчим від встановленого у відповідний час прожиткового мінімуму.

Про це йдеться у стислому викладі рішення Суду від 12 липня 2016 року.

Спочатку заявник звернувся до суду першої інстанції з позовом до районного управління Пенсійного фонду України про виплату стверджуваної заборгованості по виплаті пенсії та відшкодування моральної шкоди.

Заявник, зокрема, стверджував, що розмір його пенсії був нижчим від прожиткового мінімуму, що суперечило статті 46 Конституції України. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову заявника.

Апеляційний суд міста Києва та Вищий адміністративний суд України залишили рішення суду першої інстанції без змін. Жоден з цих судів не розглянув доводи заявника за статтею 46 Конституції щодо невідповідності розміру його пенсії прожитковому мінімуму.

До Європейського суду з прав людини заявник скаржився за пунктом 1 статті 6 Конвенції у зв’язку з тим, що національні суди не розглянули його довод про те, що розмір його пенсії було встановлено всупереч вимогам Конституції.

У свою чергу, Європейський суд дійшов висновку, що, цілком проігнорувавши доводи заявника, навіть коли вони були конкретними, доречними та важливими, національні суди не дотримались свого зобов’язання за пунктом 1 статті 6 Конвенції.

Таким чином, ЄСПЛ визнав, що було порушення пункту 1 статті 6 Конвенції, а також постановив, що Україна упродовж трьох місяців повинна сплатити заявнику 1200 євро відшкодування моральної шкоди та додатково суму будь-якого податку, що може нараховуватись.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вже звернула увагу національних судів на це рішення для врахування при здійсненні судочинства.

При таком количестве процессов против Украины, виновные должны возмещать бюджету убытки.

А так, круговая порука беззакония.

Просмотр рекламы на сайте, ваша СПРАВЕДЛИВАЯ благодарность. ))

Ещё один вопрос, который может дойти до Европейского Суда:
Дедушки в 59 лет, теперь ходят на медкомиссию в военкомат. Украина 2016. http://m-ua.info/2273

Комментариев нет:

Отправить комментарий