Выборы - 2004. Херсонская трагедия. Как политика разделяет людей.


Реальная история:

Нашу родину розділили вибори

Наші батьки живуть у селі, а ми з чоловіком Юрієм і 14-річною донькою Олею – в Херсоні. Наша сільська рідня на виборах підтримувала Віктора Януковича, а ми з чоловіком – Віктора Ющенка.

При зустрічах обмінювалися аргументами, але мирно. Правда, батько, який працював у штабі Януковича, щоразу багатозначно казав: „Може, за Ющенка буде й більше людей, але президентом стане Янукович”.

І ось після 21 листопада, коли весь Майдан Незалежності цвів помаранчевим кольором, а Верховний Суд визнав результати другого туру виборів недійсними, мій чоловік Юрій разом із тіткою Надією, її чоловіком і їхньою дорослою донькою приїхали в село.

За гостинно накритим столом, як завжди, зав”язалася розмова про „нашого” і „вашого” кандидата. Але цього разу батько грубо ображав гостей, а мати і бабуся кричали: „Ми б цих бандерівців вистріляли!”.

 І це при тому, що самі вони родом зі Львівщини. Юрій запитав у матері: „Може, ти і нас постріляєш?”. Моя свекруха викрикнула: „Постріляла б, якби мала чим!”.

А потім батьки вигнали з хати власного сина і батькову сестру з чоловіком та донькою – посеред ночі. Мій чоловік спробував пояснити, що не може сідати за кермо, бо вже випив чарку-другу, нічна поїздка за 90 кілометрів – небезпечна, просив дозволити залишитися до ранку. Та батько був невблаганним.

Коли за північ Юрій зайшов до квартири, він сказав: „Я ніколи їм цього не прощу”.
А через тиждень до нас приїхав батько. Ми спитали, як він міг вигнати рідного сина посеред ночі з хати, а він сказав: „Як треба буде, ще вижену!”.

Ми не запросили його до вітальні. „Напевне, я востаннє приїхав до вас”, - з такими словами батько пішов із квартири.

Тепер у нашій сім”ї горе. Чому наші батьки, які завжди були нам раді, стали такими агресивними і жорстокими?

Адже з виборами життя не завершується. Стає страшно від їхньої злої непримиренності. Невже Янукович може бути дорожчий їм за власних дітей?

Адже ми не мали до них ворожості за те, що вони не підтримують Ющенка. Ми не перестали їх любити, тільки дуже дивуємося і нам дуже боляче. Чи їх загіпнотизували, чи що?

Наталя Сташенко, м.Херсон,  16.12.2004


Фотоподборка периода 2004 года.Просмотр рекламы - ваша благодарность за материал.

Комментариев нет:

Отправить комментарий