Новое приспособление для быстрой остановки кровотечения.
Быстрая остановка кровотечения при огнестрельном ранении - важнейший фактор выживания. человека. 

Технология XSTAT, запатентованная американской компанией RevMedX, используется для остановки кровотечения в течение 15 секунд и незаменима там, где нельзя наложить жгут. 

XSTAT 30, это аппликатор в форме шприца диаметром 30 миллиметров, содержащий 92 спрессованных целлюлозных губки в форме таблеток. 

Попадая в рану, таблетки набухают заполняя полость ранения, и формируют физический барьер кровотечению. 
XSTAT 30 способен впитать около 0,6 литра крови, останавливая кровотечение на срок до 4 часов. 
Каждая из таблеток имеет радиомаркер, заметный  на рентгеновском снимке, что упрощает ее извлечение из раны.

Возможно, стоит продавать в комплекте с оружием - памятку о том, что делать при огнестрельном ранении.
Люди бы ответственней относились к оружию.


Можно встретить и такие советы (народные),  по данной ситуации:

- Открыть патрон, высыпать на рану порох, поджечь. 
Кровотечение гарантировано прекратится. Есть вероятность болевого шока...

- использовать обычные женские тампоны.

- нож из раны вытягивать не стоит, от этого тоже не мало погибают.

- суперклей для этого есть.

Напишите в комментариях Ваши советы.Ещё одно изобретение львовских медиков.


Вчені кафедри органічної хімії Національного університету «Львівська політехніка» розробили унікальну технологію виготовлення гідрогелевих медичних пов’язок, які надійно закривають рани. 

З розробкою львівських хіміків у світі може закінчитися ера бинтів.

Гідрогелеві пов’язки відомі з 60-х років минулого сторіччя, за кордоном використовуються в медицині вже років 15. 

Склад гелю дозволяє розмістити в ньому безліч лікарських компонентів, завдяки чому можна боротися з тромбозом, розширенням вен, запаленням суглобів. 

Проте є у гідрогелевих пов’язок і недоліки: вони неміцні, нагадують желе, погано утримуються на рані, до того ж недешеві. 

З цими недоліками вдалося впоратися нашим вченим.

– Ніхто не замовляв нам розробку гідрогелевих пов’язок, – підкреслює професор, доктор хімічних наук завідувач кафедри органічної хімії Національного університету «Львівська політехніка» Станіслав Воронов. 
– Завдяки досвіду нашої наукової школи ми створили полімерні поверхні. Нашій групі вдалося «вживити» в гідрогель полімерну сітку, і пов’язка, на відміну від зарубіжних аналогів, стала універсальною.

Вона має хороші фізико-механічні властивості. З неї можна робити бинти і простирадла, якими вдається швидко покривати пошкоджені ділянки тіла будь-якої площі, наприклад, при великому відсотку опіку шкіри. Пов’язка може бути наповнена найрізноманітнішими ліками: знеболюючими, дезінфікуючими, кровоспинними.

З її допомогою цілком реально лікувати пролежні, діабетичну стопу. 

Гідрогелеві пов’язки можна використовувати під час хірургічних операцій. Рана, на яку її поклали, «дихає», і лікарі можуть стежити за її станом. 

Також пов’язка підтримує водний баланс, дозує надходження ліків. При таких властивостях це просто життєво необхідний засіб у військово-польової хірургії. 

Подібної «латкою» боєць може «закрити» на своєму тілі кульову рану, зупинити кровотечу. Гідрогелеву пов’язку при необхідності можна носити кілька днів, поки не з’явиться можливість звернутися до медиків …

Розробка на порядок дешевше закордонних аналогів. Зараз одне з київських підприємств випустило пробну партію – 800 гідрогелевих пов’язок. 

Цього катастрофічно мало. Але монтаж промислового обладнання вже йде.

Пов’язка успішно пройшла всі клінічні випробування, так як ми працювали над її створенням у тісній співпраці з лікарями львівської міської лікарні № 8, консультувалися в хірургічному відділенні Львівського медичного інституту, а київські медики провели дослідження промислових зразків. І на сьогодні є всі офіційні дозволи на розповсюдження нашої львівської розробки, яка, до речі, захищена чотирма патентами.


Комментариев нет:

Отправить комментарий