Получая грант, финпомощь, списание кредита - уточните детали.


Получив грант (кроме бесприбыльных общественных организаций), вы возможно будете должны заплатить налог с доходов физических лиц.

Поэтому, уточняйте всегда детали.
Кто платит данный налог.
К примеру национальная лотерея, при выигрыше - за свой счет платит налог.

Як правильно сплатити податки з безповоротної фінансової допомоги

Сума отриманої фізичною особою безповоротної фінансової допомоги та безкоштовно отриманих товарів, робіт/послуг, включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу такого платника податку (підпункт 164.2.17 статті 164 ПКУ).

При цьому, податковий агент (юридична особа або ФОП), який надає таку допомогу, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за рахунок фізичної особи за ставкою 15% або 17%."

Сейчас не 17%, а свыше 10 мин. зарплат - 20%

Если вы предприниматель на едином налоге 2 группы - то вам ничего дополнительно платить не нужно.
Главное, чтобы вы не вышли за "потолок" единщика по годовому доходу (выручке).Прощені банком борги оподатковуються

    ДФСУ у листі від 07.09.2015 р. №8481/Б/99-99-17-03-03-14 зазначила, що відповідно до пп. 164.2.17 ПКУ оподатковується ПДФО як додаткове благо основна сума боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 50 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року.

    Кредитор зобов’язаний повідомити платника податку-боржника шляхом:

направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення;
укладення відповідного договору,
надання повідомлення боржнику під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу
та включити суму прощеного (анульованого) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено.За списаний банком кредит ......... віддав у бюджет майже 200 тис.грн. штрафу

    Спеціалісти управління оподаткування доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у встановили громадянина, який не задекларував 1,2 млн.грн. списаного банківського кредиту.
За підсумками  проведеної перевірки йому донараховано 190 тис.грн. штрафних санкцій та пені.
   
    Слід нагадати: суми боргу платника податку, анульованого (прощеного) кредитором у 2014 році за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності оподатковуються за ставкою 15%(17%).
Боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.


Комментариев нет:

Отправить комментарий