Консультации - 2015. Часть 6



На этой странице следующие консультации:

- Чи сплачується військовий збір з доходу від продажу громадянином власного нерухомого майна?
- Купуйте товари в інтернет-магазині -тільки з чеком!
- Генератор на вітер (вітряк) для власних потреб – підприємницька діяльність чи ні ?
- Термін надсилання поштою податкових декларацій скорочено


По метке консультация - смотрите другие темы.


Чи сплачується військовий збір з доходу від продажу громадянином власного нерухомого майна?

Об’єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний ( річний) оподатковуваний дохід фізичної особи – резидента, до якого включається частина доходу від операцій з  майном, розмір якого визначається згідно з  положеннями статті 172 Податкового кодексу (далі – ПКУ).

Відповідно до ст.172 ПКУ звільняється від оподаткування дохід, отриманий платником податку з продажу чи обміну не частіше одного разу протягом звітного року власного нерухомого майна (будинку, квартири, дачі, кімнати), включаючи земельні ділянки, на яких розташовані такі об’єкти, за умови перебування такого майна у власності платника понад три роки.

Умови перебування у власності понад три роки не поширюються на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від продажу господарсько – побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або дачним будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначаються.

Отже, не є об’єктом оподаткування військовим збором сума доходу, отримана фізичною особою – резидентом від операцій з продажу нерухомого майна відповідно до  статті 172 ПКУ.



Купуйте товари в інтернет-магазині -тільки з чеком! 

З 01.01.2015 суб'єкти господарювання, які використовують програмно-технічний комплекс самообслуговування при розрахунках за реалізовані товари (надані послуги), повинні видавати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми (фіскальний чек).

Зазначена норма передбачена п. 2 статті 3 Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

      Також, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

      Такі зміни викликані значним поширенням продажу товарів (послуг), замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, необхідністю захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісного товару (послуги) і створення можливості звернення до судових органів для захисту прав та унеможливленням обігу контрафактних та контрабандних товарів.
Додатково: нюанси застосування РРО для  інтернет-торгівлі розглянуто в листі ДФС України від 01.10.2015 р. №20887/6/99-99-22-07-03-15.



Генератор на вітер (вітряк) для власних потреб – підприємницька діяльність чи ні ?

Господарський кодекс України від 16 січня 2003 року №436-IV із змінами і доповненнями визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб’єктами господарювання, а також між цими суб’єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання (далі - ГКУ). 
Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб’єкти підприємництва – підприємцями (ст. 1 гл. 1 р. I ГКУ). 
Підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (ст. 42 гл. 4 р. I ГКУ). 

Отже, якщо фізична особа, яка встановлює генератор на вітер, планує використовувати його для власних потреб і не передбачає отримувати прибуток, то має право не реєструватися  фізичною особою – підприємцем. 


Термін надсилання поштою податкових декларацій скорочено 

З 1 вересня 2015 року у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку має надіслати таку декларацію не пізніше ніж за п'ять днів до закінчення граничного строку її подання.
Така законодавча норма передбачена Законом України від 17 липня №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків».

Раніше, таке відправлення необхідно було здійснити не пізніше ніж за десять днів до закінчення установленого строку подання податкової декларації,

Також звертаємо увагу: податкова декларація відправляється на адресу відповідного контролюючого органу за місцем реєстрації платника податку.

Водночас, податкова звітність в електронній формі повинна бути подана не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подачі.



Комментариев нет:

Отправить комментарий


Карма