Первый меморандум с Донбассом, или как начиналась зрада Украины.

Вот такой документ приняла Верховна Рада.
Внесли его "народные депутаты": Новинський В.В., Соболєв С.В., Пинзеник В.М., Єремеєв І.М., Кінах А.К..Внизу (под меморандумом), как точно предсказал аналитик, что будет из этих Меморандумов, и обоснование авторов.


ПОСТАНОВА 
Верховної Ради України

Про Меморандум порозуміння й миру

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 26, ст.903)

Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити Меморандум порозуміння й миру (додається).

2. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

Голова Верховної Ради України

О. ТУРЧИНОВ

м. Київ
20 травня 2014 року
№ 1280-VII


Додаток 
до Постанови Верховної Ради України 
від 20 травня 2014 року № 1280-VII

МЕМОРАНДУМ 
ПОРОЗУМІННЯ Й МИРУ

Україна переживає найдраматичніший момент у своїй новітній історії.

Задля деескалації напруги у деяких регіонах країни Верховна Рада України закликає всіх громадян України простягнути руки один одному, відмовитися від радикальних дій, ненависті, разом повернутися до спільної роботи із захисту, розвитку та розбудови демократичної, суверенної і єдиної України, в якій вільно та дружньо житимуть люди всіх національностей, політичних переконань і віросповідань.

Верховна Рада України звертається до всіх громадян країни із закликом об’єднатися заради збереження нашого спільного дому - України.

Верховна Рада України підтримує в повному обсязі Женевські домовленості дипломатів України, Сполучених Штатів Америки, Європейського Союзу, Російської Федерації від 17 квітня 2014 року, що спрямовані на деескалацію напруги та відновлення безпеки всіх громадян.

Верховна Рада України підтримує загальнонаціональний діалог у рамках загальнонаціонального круглого столу національної єдності.

Верховна Рада України підтримує проведення виборів Президента України 25 травня 2014 року як запоруку миру та єдності в суспільстві та закликає всі органи державної влади забезпечити безпеку громадян під час голосування та встановлення результатів виборів. Верховна Рада України закликає до проведення чесних, прозорих, демократичних президентських виборів з рівними можливостями для всіх кандидатів у Президенти. Верховна Рада України закликає всіх громадян України взяти участь у президентських виборах та припинити дії, спрямовані на перешкоджання реалізації виборчих прав громадян.

Верховна Рада України засуджує протиправне застосування зброї і насильства, що призвели до масових вбивств людей та інших злочинів проти людяності. Верховна Рада України висловлює співчуття всім сім’ям загиблих.

Верховна Рада України висловлює вдячність усім громадянам України, які беруть участь у заходах із забезпечення захисту прав та свобод громадян, збереження конституційного ладу та територіальної цілісності України.

Спираючись на свої конституційні повноваження, на основі широкого національного діалогу, Верховна Рада України забезпечить невідкладне проведення конституційної реформи, в основу якої буде покладено децентралізацію державної влади, що передбачає:

1) закріплення статусу України як парламентсько-президентської республіки та встановлення балансу влади між усіма її гілками на центральному та місцевому рівнях;

2) забезпечення повноважень регіонів необхідними фінансовими ресурсами за рахунок встановлення справедливого розподілу доходів бюджетів;

3) проведення широкомасштабної судової реформи з метою гарантування прав громадян на чесний і справедливий суд та закріплення незалежності судової системи;

4) проведення реформи правоохоронних органів та прокуратури з метою забезпечення прав і свобод людини, безпеки громадян і відновлення довіри до правоохоронної системи, зокрема шляхом ліквідації функцій загального нагляду у прокуратури;

5) боротьбу з корупцією на всіх рівнях державної влади. Створення Національного антикорупційного органу України з широкими повноваженнями для здійснення контролю за діяльністю чиновників.

Верховна Рада України закликає до недопущення міжконфесійних та міжнаціональних конфліктів у країні.

Поруч із конституційним статусом української мови як державної Верховна Рада України забезпечить гарантування статусу російської мови. Держава також гарантуватиме підтримку мов національних меншин у місцях їх компактного проживання.

Верховна Рада України ухвалить закон про місцеві референдуми.

Верховна Рада України зобов’язується прийняти закон щодо недопущення кримінального переслідування громадян за участь у масових акціях в Україні, за умови звільнення ними захоплених будівель, інших громадських місць та добровільного складення зброї, за винятком осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини проти життя та здоров’я людей.

Верховна Рада України закликає до роззброєння всіх незаконних формувань і здачі незаконної зброї громадянами, повернення всіх захоплених будівель їх законним власникам, звільнення всіх зайнятих вулиць, площ та інших громадських місць в українських містах, селах та селищах.

Верховна Рада України звертається до правоохоронних органів підготувати план заходів з метою забезпечення безпеки громадян та недопущення посягань на здоров’я і життя людей та, за умови звільнення заручників і адміністративних будівель, складення зброї всіма незаконними формуваннями, забезпечити повернення військовослужбовців, задіяних в антитерористичній операції, до місць їх постійної дислокації.

Ми всі різні, але всі ми єдині, бо є громадянами однієї суверенної, незалежної і неподільної України.

Ми повинні зробити все можливе, щоб не позбавити наших нащадків цього безцінного скарбу.

-------------------------------------------------------


Мнение, май 2014:
Змова олігархів перетворить Україну на Боснію, а Донбас на Косово

В разі згоди київської влади на прийняття «Меморандуму миру і злагоди» Україна має всі шанси назавжди залишитися буферною зоною.

Судячи з пропозицій "регіонала" Вадима Новинського, майбутня децентралізація України передбачає не лише посилення економічної самостійності регіонів, але й обрання їх керівників на прямих виборах.

Під опікуванням потребами місцевих громад, по суті, пропонується завуальований варіант федералізації. Але ще гірший, аніж на сьогодні є у Боснії і Герцеговині.
У цій балканській країні існує 10 кантонів, в яких переважає хорватське або мусульманське населення з певним відсотком сербського. У деяких кантонах, як у Герцеговино-Неретвенському, босняки і хорвати живуть пропорційно.
Складна федеративна структура Боснії і Герцеговини призвела до величезної кількості чиновництва та до, по суті, неможливості центра впливати на процеси в середині суб'єктів, які орієнтуються на місцевих керівників, або, у випадку переважання хорватського населення, взагалі на політику сусіднього Загреба.

Проте якщо федеративний устрій Боснії і Герцеговини склався як етнічний і конфесійний консенсус після кровопролитної війни, то пропонований Новінським і Ко варіант децентралізації може означати закріплення за фінансово-економічними групами окремих територіальних вотчин.

Оскільки мало хто сумнівається, що в Донбасі губернатором оберуть людину, за якою стоїть Ринат Ахметов, а, наприклад, на Вінниччині, Петро Порошенко.
Тобто, етнічна і конфесійна федерація підміняється поділом країни між окремими олігархами. Які під виглядом муніципальної міліції узаконять власні армії, а під соусом виборності судів та керівників силовиків отримають слухняні інструменти посилення своєї влади. Тож доля державного проекту під назвою Україна повністю перестає залежати від вибору громадян, натомість стає результатом тіньових домовленостей між олігархами.

Особливо це стосується питань зовнішньої політики. У "Меморандумі" Новінського пропонується закріпити за Україною позаблоковий статус, а участь у будь-яких політичних та економічних міждержавних союзах може бути виключно за результатами всенародного референдуму. Простіше кажучи, доля майбутнього входження чи не входження України до Євросоюзу залежатиме від того, чи будуть згодні олігархи, які контролюватимуть той або інший регіон, на долучення країни до цього міждержавного проекту. Бо отримавши повну владу над своєю вотчиною вони зможуть саботувати референдум або ж створити негативну пропагандистську хвилю щодо питань, які виносяться на суд громадськості.

Ще один негативний бік децентралізації у запропонованому варіанті полягає у можливості регіонів вести сепаратні домовленості з сусідніми країнами під виглядом зміцнення прикордонного співробітництва.
Це стосується не лише Донбасу, але й багатоетнічних Закарпаття чи Буковини. Децентралізація без вагомого політичного впливу Києва на політику регіонів розбалансовує систему державного управління і, по суті, узаконює сепаратизм. Тобто, мова йде не про мінімізацію впливу центральної влади на соціально-економічні процеси в регіонах, а про усунення її від політичного впливу.

У випадку згоди Ради на прийняття "Меморандуму", олігархи дійсно можуть зупинити збройне протистояння на сході, проте ризики для існування цілісності держави після цього значно зростуть. Бо українцям пропонується єзуїтська схема обміну "мир на розділ країни між ФПГ".

В разі відмови Києва погодитися на, по суті, шантаж олігархів південного сходу, ми можемо отримати подальший розвиток ситуації в Донбасі та на Луганщині за Косовським або Придністровським сценаріями.

Коли там існуватиме частково визнане квазідержавне утворення. Яке буде постійним джерелом нестабільності на кордонах України.

Проте, зважаючи на зміну войовничої риторики Кремля, відмову від активної військової підтримки проросійських бандитів в Донбасі  і чергову обіцянку Путіна відвести російські війська в місця постійної дислокації, у Москві впевнені, що в результаті круглих столів політичні еліти України таки приймуть варіант завуальованої федералізації, який повністю влаштовує Росію.
Проект "Меморандуму" вніс Вадим Новінський - знакова фігура в україно-російських взаєминах.

Це свідчить, що його документ попередньо був узгоджений усіма сторонами - і Росією (недаремно її переговорщиком був Віктор Медведчук), і українськими тримачами акцій, і кандидатами в переможці президентських перегонів. І якщо парламент сьогодні-завтра підтримає "Меморандум", це означатиме, що під ним підписалися і Порошенко, і Тимошенко.


А так обосновали его авторы, для которых Украина - это поле для зарабатывания денег.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Постанови Верховної Ради України
Про Меморандум порозуміння й миру

1. Обґрунтування необхідності прийняття акту
Україна переживає найдраматичніший момент у своїй новітній історії.

Потреба прийняття пропонованого проекту Постанови обумовлена необхідністю деескалації напруги у суспільстві та відновленню безпеки громадян.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту
Основною метою прийняття Постанови є схвалення Меморандуму порозуміння й миру.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту
Проектом пропонується схвалення Меморандуму порозуміння й миру, у якому Верховна Рада України:
- закликає усі сторони конфлікту простягнути руки один одному, відмовитися від радикальних дій, ненависті, разом повернутися до спільної роботи по захисту, розвитку та розбудові демократичної, суверенної і єдиної України, у якій вільно та дружньо житимуть люди усіх національностей, політичних переконань і віросповідань;
- звертається до всіх громадян країни із закликом об’єднатися заради збереження нашого спільного дому – України;
- в повному обсязі підтримує женевські домовленості дипломатів США, Євросоюзу, Російської Федерації та України від 17 квітня 2014 року, що спрямовані на деескалацію напруги в суспільстві та відновлення безпеки громадян;
- підтримує загальнонаціональний діалог в рамках загальнонаціонального круглого столу національної єдності;
- підтримує проведення виборів Президента України 25 травня 2014 року, як запоруки миру та єдності в суспільстві та закликає всі органи державної влади забезпечити безпеку громадян під час голосування та встановлення результатів. Верховна Рада України закликає до проведення чесних, прозорих, демократичних президентських виборів з рівними можливостями для всіх кандидатів в Президенти. Верховна Рада України закликає всіх громадян України взяти участь у президентських виборах та припинити дії спрямовані на перешкоджання виборчих прав громадян;
- засуджує протиправне застосування зброї і насильства, що призвели до масових вбивств людей та інших злочинів проти людяності. Верховна Рада України висловлює співчуття всім сім'ям загиблих;
- висловлює вдячність усім громадянам України, що беруть участь у заходах по забезпеченню захисту прав та свобод громадян, збереженню конституційного ладу та територіальної цілісності України;
- поруч із конституційним статусом української мови, як державної, забезпечить гарантування статусу російської мови;
- ухвалить Закон України "Про місцеві референдуми»;
- забезпечить невідкладне проведення конституційної реформи в основу якої буде покладено децентралізацію державної влади, що передбачає:
1) закріплення статусу України як парламентсько-президентської республіки та встановлення балансу влади між усіма її гілками на центральному та місцевому рівнях;
2) забезпечення повноважень регіонів необхідними фінансовими ресурсами за рахунок встановлення справедливого розподілу доходів бюджетів;
3) проведення широкомасштабної судової реформи з метою гарантування прав громадян на чесний і справедливий суд та закріплення незалежності судової системи;
4) проведення реформи правоохоронних органів та прокуратури з метою забезпечення прав і свобод людини, безпеки громадян і відновлення довіри до правоохоронної системи, зокрема, шляхом ліквідації функцій загального нагляду у прокуратури;
5) боротьбу з корупцією на всіх рівнях державної влади. Створення Національного антикорупційного органу України з широкими повноваженнями для здійснення контролю за діяльністю чиновників;
- закликає до недопущення міжконфесійних та міжнаціональних конфліктів в країні;
- зобов’язується прийняти закон щодо недопущення кримінального переслідування громадян за участь у масових акціях в Україні, за умови звільнення ними захоплених будівель, інших громадських місць та добровільного складання зброї, за винятком осіб, які вчинили тяжкі та  особливо тяжкі злочини проти життя та здоров’я людей;

- закликає до роззброєння всіх незаконних формувань і здачі незаконної зброї громадянами, повернення всіх захоплених будівель їх законним власникам, звільнення всіх зайнятих вулиць, площ та інших громадських місць в українських містах, селах та селищах;

- звертається до правоохоронних органів підготувати план заходів з метою забезпечення безпеки громадян та недопущення посягань на здоров'я і життя людей та за умови звільнення заручників і адміністративних будівель, складання зброї всіма незаконними формуваннями, забезпечити повернення військовослужбовців, задіяних в антитерористичній операції до місць їх  постійної дислокації.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складає Конституція України, Регламент Верховної Ради України.
Прийняття акту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація зазначеного проекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту
Прийняття пропонованого законопроекту сприятиме успіху та результативності діалогу на Загальнонаціональному "круглому столі" національної єдності, деескалації напруги у суспільстві та відновленню безпеки громадян.

Народні депутати України                         В.В. Новинський

                    С.В.Соболєв 

                                  В.М. Пинзеник

                                  І.М. Єремеєв 

                                А.К. Кінах 

Комментариев нет:

Отправить комментарий