Семейные разводы после войны и в обычных обстоятельствах. Причины и следствия.

Может и вправду, что ЛЮБВИ не было, и война не всегда является основной причиной.
Ведь многие создают БРАК, по требованию "общественных ожиданий".

Бійці АТО після повернення з фронту розлучаються з дружинамиКолишні солдати не можуть знайти спільної мови в сім’ї.

Причини різні: одні через травми стають агресивними, п’ють, інших не можуть зрозуміти дружини, а деякі просто не витримали і не дочекалися своїх чоловіків.

Розлучається може кожна десята пара, якщо чоловік побував на війні.
Психологи радять йти за допомогою.

 35-річного жителя Кременчука Сергія призвали ще в ході першої хвилі мобілізації.
«Я служив водієм-механіком. Пройшов Карачун, був в Дебальцеве та ще кількох не менш гарячих місцях», – розповідає Сергій.
Проблеми в сім’ї почалися місяця через три. «Ми прожили щасливо вісім років, а перед мобілізацією у нас з’явився довгоочікуваний первісток. Дружина благала мене не ходити на війну. Кричала, що залишиться одна з дитиною на руках. Я умовив її, і начебто вона мене зрозуміла. Але не надовго. Могла дзвонити мені серед ночі, коли я під кулями, і кричати: мовляв, на памперси не вистачає. Умовляння не допомагали.
Коли я приїхав у відпустку, залишив їй свою картку, куди надходила моя військова зарплата, домовився з волонтерами, щоб їй допомагали».
Дружина перша подала на розлучення. Але він особливо і не заперечував, бо зустрів на війні свою нову любов. «Мене відрядили до іншої військової частини. Там я і познайомився з моєю, тепер уже, нареченою. Їй 27 років, вона – волонтер. Від дитини я відмовлятися не буду, але спілкуватися з колишньою дружиною особливого бажання немає», – каже Сергій.

На відміну від Сергія, боєць 128-й гірсько-піхотної бригади з Мукачева Володимир і його дружина Марина розлучаються не через відсутність взаєморозуміння.

Чоловік ніс службу в Дебальцеве та його околицях – Нікішине і Чорнухине. Там він отримав серйозні поранення, став агресивним і не сприймає зовнішній світ як раніше. Дружина у всьому підтримувала Володимира, але не витримала, коли він вперше за 15 років шлюбу підняв на неї руку.
«Від наших сварок стали страждати діти. Через контузії у нього часто болить голова, настрій то вниз, то вгору. Чоловік став часто кричати, весь час  в напрузі, а ще вперше за 15 років шлюбу він підняв на мене руку. Через сварки наша середня 12-річна дочка кілька разів намагалася втекти з дому. У результаті чоловік сам запропонував розлучитися. Зараз ми ще оформляємо документи, але обидва втомилися і так, напевно, буде краще», – розповіла нам Марина.

А Андрія з Полтави з війни не дочекалася кохана дівчина. «Ми жили разом три роки, на новий 2014 рік, я зробив їй пропозицію, вона погодилася. І ми планували весілля на літо.
Після анексії Криму я добровільно пішов у військкомат. Дівчина мене не підтримала, але коли був у зоні АТО, писала, що буде чекати. Обручку з заручин вона не знімала. У квітні я повернувся до Полтави і дізнався, що вона поїхала до Києва з іншим хлопцем», – поділився з нами Андрій.

Дружини не готові приймати своїх чоловіків зміненими після війни.
Жінки просто не усвідомлюють масштабів війни, не розуміють, що людину потрібно буде прийняти і підтримати, а не намагатися поламати.

Проблеми чекають абсолютно всі сімейні пари, які пережили війну. Після будь-якої війни була тенденція до розлучень. Це закономірність, і треба йти за допомогою до фахівців».

Ще психологи радять військовим розповідати своїм сім’ям, що з ними там відбувалося, а не мовчати.
З цим треба жити. І про це треба говорити, щоб сім’я розуміла, з чим зараз живе їх близька людина.Почему в Украине и России разводятся чаще, чем в любой другой стране?

Двойная нагрузка для женщин
Одной из причин частых разводов в постсоветских странах - женщины в браке вынуждены справляться без помощи мужа с двойной нагрузкой - зарабатывать деньги, а также заниматься домашним хозяйством и детьми.

Многие мужчины считают, что не должны помогать по дому.
Исторически сложилось так, что в воспитании детей они практически не принимали участия.

При этом женщины и зарабатывают зачастую намного меньше мужчин, да и перспектив занять руководящие должности у них меньше. Также до сих пор существует традиция раннего материнства и ранних браков, которые поощряло государство, предоставляя разные льготы, например, бесплатные квартиры.
Поэтому ранние браки зачастую быстро и распадаются.

Советские традиции и развал СССР
Уровень разводов в России, Беларуси и на Украине и во времена Советского Союза был довольно высок.
И то, что в этих странах до сих пор часто распадаются семьи, является продолжением советской традиции.

В этих странах еще с советских времен существует достаточно простая процедура расторжения брака, когда для того, чтобы развестись, хватало только лишь взаимного согласия и подачи заявления в ЗАГС.

Добавьте ко всему этому алкоголизм и безработицу, затронувшие определенные слои общества, и становится понятно, почему браки там часто рушатся.

В процессе глубокой трансформации общества значительно ухудшились экономические и социальные условия для стабильности в семьях.
Одна из причин такой тенденции - необходимость работать в нескольких местах, а также частая смена места работы. После распада СССР в постсовестких странах - "экономическая зависимость женщин от мужчин увеличилась".

Последствия разводов для общества
Новые тенденции в российском обществе: молодые люди вступают в брак позже, а некоторые, как и во многих западных странах, выбирают гражданский брак.
При этом,  в России появилась другая проблема -  много матерей-одиночек в прямом и переносном смысле слова. И отцы часто не помогают воспитывать детей.

Трудности, с которыми сталкиваются разведенные женщины в постсоветских странах: "У них возникают жилищные проблемы, не всегда остается возможность самостоятельно зарабатывать на жизнь".
Поэтому в таких случаях может возникнуть финансовая зависимость от родителей, которые, как и во времена Советского Союза, часто помогают воспитывать внуков. Такая зависимость, имеет конфликтный потенциал.
Впрочем,  у разводов есть и преимущества.
У многих женщин могут появиться новые возможности.
Но следует помнить, что высокий уровень разводов, если учесть ситуацию на рынке труда и жилищные проблемы в этих странах, приведет к дальнейшему ухудшению социального положения женщин.
Смотрите по месяцам или по меткам другие интересные материалы сайта.
Просмотрев рекламные блоки от Гугл, вы поможете сайту и узнаете что то новое.

Комментариев нет:

Отправить комментарий