Украине перейти на латиницу. Когда появилась кирилица?

Чому варто переходити на латинку:

1. Латинка звична чи зрозуміла переважній більшості населення світу, тоді як кирилиця для них - це шумерські ієрогліфи.
 (Якось так вона виглядає для середньостатистичного європейця: Οι οργανωμένες εβραϊκές κοινότητες στην Ελλάδα έχουν ιστορία δύο και πλέον χιλιετιών. Η παλαιότερη και πλέον χαρακτηριστική ομάδα που κατοίκησε στη χώρα είναι οι Ρωμανιώτες).
На латинку поступово переходять навіть такі великі та самодостатні країни, як Японія, Китай та інші східноазіатські держави.

2. Кирилицю не можна вважати споконвічною українською абеткою, оскільки давнє письмо слов'ян безповоротно втрачене або не розшифроване. Раніше всі слов'яни були язичниками і насадження кирилиці чітко пов'язане з наверненням у християнство.
 Отже, абетка була створена спеціально для потреб поширення християнської релігії на слов'янські землі. Чи варто казати про кількість жертв такої акції?

3. Кирилиця є покручем грецького альфабету, створеним за всіма даними у Болгарії моравськими (чеськими) священниками Кирилом і Методієм.
Стандартизація шрифту відбулась лише на початку 18 ст. у російському Петербурзі (так званий "Гражданський шрифт").

4. Латинка виглядає естетичніше з погляду графіки. Сучасні азбуки на основі латинки дозволяють передати більше звуків, ніж це може зробити кирилиця.

5. Латинка посприяла би відокремленню України від російського ментального та культурного простору (відокремленню від «русскава мира»). Нові покоління не були б настільки русифіковані, натомість вивчення англійської, польської та інших європейських мов давалося би легше.

6. Історичний приклад хорватів, які змогли побороти культурну, політичну та військову експансію сербів на свої території, в тому числі за допомогою латинізації алфавіту, хоча різниця між сербським та хорватським діалектами мінімальна.
Хорватська мова позбулась усіх штучних, накинутих елементів саме після переходу на латиницю. Сьогодні навіть у Сербії є політичні партії проєвропейського спрямування, які пропагують повний перехід на латиницю. Проросійські партії, звичайно ж, проти.

Тому варто переходити на latynku - azbuku wsich ewropejciw.


Как думаете? Пишите в комментариях.

Комментариев нет:

Отправить комментарий