Кого касается мобилизация в Украине. Что будет если не прийти по повестке.

Мобілізація стосується військовозобов'язаних запасу у віці від 18 років до граничного віку перебування в запасі першого або другого розряду.

Військовозобов'язані - це чоловіки від 18 до 45 років (рядовий і сержантський склад) або до 50-60 років (офіцерський склад, вік залежить від звання), придатні до військової служби.
За призваними на збори та резервістами зберігаються місце роботи, посада і середня заробітна плата на підприємстві, незалежно від форми власності.

Загалом до військової мобілізації можуть бути залучені громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, відповідно до ст. 17 Закону України «Про оборону України».
Згідно ст. 22 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», під час мобілізації кожен громадянин України зобов'язаний з'явиться за викликом у військкомати для постановки на облік.

Чи можливий виклик у військкомат по телефону?
Сповіщення військовозобов’язаних, відібраних кандидатами для призову на навчальні збори, проводиться шляхом вручення повісток встановленого зразка, у яких зазначено час прибуття до військового комісаріату.

Які наслідки за умисне ухилення від мобілізації?
Всім, хто перебуває на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи.

У разі умисного ухилення від мобілізації передбачена кримінальна відповідальність (336 КК - від 2 до 5 років), а за умисне ухилення від проходження навчальних зборів - кримінальна відповідальність (337 КК - від штрафу в 1200 гривень до 6 місяців арешту).
В обох випадках склад порушення буде мати місце при наявності врученої під розпис повістки і подальшої неявки.

Хто може бути звільнений від мобілізації?
Відповідно до того ж закону про мобілізацію, ст. 23, від мобілізації звільняються особи:

заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ять і більше дітей віком до 16 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання);
жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (такі жінки можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.

Читайте ещё:
от 22 июля 2014 года

Комментариев нет:

Отправить комментарий