Когда гражданину можно не подавать годовую декларацию о доходах + пфу на общей системе.

01.2014.

У яких випадках громадянину можна не подавати декларацію про майновий стан і доходи за 2013 рік?

Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України (далі - Кодекс). На даний час, в період кампанії декларування доходів, отриманих у 2013 році, Кодексом визначені випадки, в яких особи можуть не подавати декларацію про майновий стан і доходи.         

Зокрема, від подання декларації про майновий стан і доходи звільняються особи у разі отримання доходів:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених Податковим кодексом України;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок;

- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою;

- від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує у 2013 році 137640 грн.

Крім цього, звільняються від подання декларації про майновий стан і доходи особи, якщо станом на кінець звітного податкового року (31 грудня 2013 року) вони:

- є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) або держави;

- перебувають у розшуку;

- перебувають на строковій військовій службі.

Також, не подають декларацію особи, які станом на останній день строку подання декларації (30 квітня 2014 року) перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав.

Источник: ДПІ у Деснянському районі м. Києва

01.2014.
Фізособи-загальносистемники єдиний внесок за періоди, в яких не отримували дохід, не сплачують


Чи повинні сплачувати єдиний внесок фізичні особи – підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування за період, в якому не отримували дохід (прибуток)?
Відповідно до пункту 4 статті 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначено фізичних осіб - підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 7 та частини 11 статті 8 Закону №2464 єдиний внесок для фізичних осіб - підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) встановлюється у розмірі 34,7 відсотка суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального єдиного внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Отже, фізичні особи - підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, не повинні сплачувати єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за періоди, в яких не отримували дохід (прибуток), у разі наявності підтверджуючих документів.

Джерело: ГУ Миндоходов в Львовской области
Посмотрите, пригодится:


Комментариев нет:

Отправить комментарий


Карма