Милиционеры побившие 26 лет назад демонстрантов, в 2012 году были осуждены.


Суд в Кракове осудил к тюремному заключению четырех бывших милиционеров, которые 26 лет назад побили участников мирной демонстрации протеста.


Колишні співробітники спеціальних сил міліції, які в комуністичній Польщі називалися ZОМО, 3 травня 1987 року жорстоко побили 12 учасників мирної маніфестації біля краківського замку Вавель, організованої опозиційною Конфедерацією незалежної Польщі.
"Будучи на службі у комуністичної держави, діючи спільно з іншими співробітниками народної міліції, вони вчинили злочин, що полягав у побитті учасників патріотичної маніфестації", - так обґрунтувала вирок суддя Барбара Сікора.
"Цей вирок в якійсь мірі повертає віру в справедливість, - заявив один з учасників розігнаної 26 років тому демонстрації.
- Проте шкода, що на лаві підсудних лише кілька людей, немає інших, які здійснювали це і подібні злочини. Ну і перш за все - тих, хто віддавав накази".


Міліцейський спецназ у цивільному б'є демонстрантів у травні 1987-го біля Вавеля. Фото з Вікіпедії

Жертви переодягнених у цивільне міліціонерів  зазнали травм:
зламані носи, щелепи, ребра і рука. Кілька людей отримали численні синці.

Колишні міліціонери отримали від двох з половиною до трьох років тюремного ув'язнення умовно з відстроченням на два роки. Своєї провини вони не визнали.

Польская милиция розганяет демонстрацию "Солидарности". Май 1982 року

В січні 2012, в Польщі засудили до двох років позбавлення волі (умовно) міністра внутрішніх справ ПНР Чеслава Кіщака, який був визнаний відповідальним за введення військового стану в 1981 році.

У 2010 році в Польщі набув чинності закон, згідно з яким колишні співробітники спецслужб Польської Народної Республіки, а також члени військової ради, які ввели в країні в 1981 році військове положення, позбавляються привілеїв при нарахуванні пенсій.
TVN24


Почему предали Майдан? Кого в ЛИДЕРЫ?

Сколько ударов досталось человеку, ВИДЕО - Киев 1.12.2013 

Комментариев нет:

Отправить комментарий